Hale namiotowe są doskonałym i ekonomicznym sposobem na zwiększenie powierzchni magazynowej. W związku z tym stanowią rozwiązanie, które jest coraz częściej wybierane przez inwestorów. Dzięki nim nie trzeba decydować się na budowę kosztownych hal magazynowych, co może okazać się kluczowe dla rozwijającej się firmy, która musi podejmować wiele inwestycji.
Czy warto inwestować w hale namiotowe?
Hale plandekowe i namiotowe to alternatywne rozwiązanie, jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do składowania dla swojej firmy, jednak w danej chwili nie możesz zdecydować się na inwestycję w nowy budynek. Wyróżniają się one wysoką odpornością na trudne warunki atmosferyczne, są wytrzymałe i trwałe. Mogą mieć dowolne wymiary. Producent hal namiotowych poleci nam je w wersji całorocznej, gdyż będą zdecydowanie mocniejsze.
Wszystkie hale namiotowe mają konstrukcje oparte na profilach stalowych lub aluminiowych. Składają się one z dwuspadowego lub wielospadowego dachu, który następnie pokryty jest blachą trapezową lub plandeką. Dokładny koszt budowy hali będzie jednak zależny od wielu czynników, w związku z czym wylicza się go indywidualnie dla każdego klienta. Warto więc rozważyć, jakie mamy oczekiwania względem takiej hali, gdyż namiot wykonany z PCV będzie zdecydowanie tańszy niżeli taki z płyty.
W jaki sposób budowane są hale namiotowe?
Jeśli decydujesz się na postawienie hali namiotowej, to jej budowa zajmie od 4 do 6 tygodni. Panorama Plus zapewni Ci najwyższą jakość materiałów i wykonania w przypadku tego rodzaju konstrukcji. Halę taką można niemalże perfekcyjnie dopasować do swoich potrzeb. Pod uwagę w jej projektowaniu i tworzeniu bierze się szereg elementów m.in.:
- wysokość hali,
- szerokość hali,
- materiał konstrukcyjny — stal lub aluminium,
- pokrycie dachu,
- liczba drzwi,
- ilość bram wjazdowych,
- ilość okien,
- kolor hali,
- ewentualny świetlik dachowy.
Producent hal magazynowych — realizacja i dopasowanie do potrzeb
Z niektórych elementów można zrezygnować, aby ograniczyć koszta, jednak pozostaje duża dowolność w tworzeniu takiej hali plandekowej. Na podstawie szczegółowych ustaleń firma produkcyjna postawi zamówiony przez nas budynek. Przed budową należy pamiętać o konieczności dopełnienia formalności w urzędach. Pierwszym krokiem będzie odpowiednie przygotowanie terenu, na którym ma powstać hala, konieczne będzie również wylanie fundamentów i utwardzenie terenu. Później można przystąpić do tworzenia konstrukcji hali. Stosuje się w tym celu specjalne profile wykonane z wysokiej jakości aluminium lub stalowe.
Hale plandekowe — jakie wybrać poszycie?
Wykonanie poszycia hali namiotowej może odbyć się z wykorzystaniem różnych materiałów. Często stosuje się membranę PCV blachy trapezowej. Wybór odpowiedniego poszycia zależy od naszych oczekiwań. Z całą pewnością blacha trapezowa będzie znacznie bardziej trwała i odporna na trudne warunki atmosferyczne od plandeki PCV. Wśród cech blachy podaje się również to, że jest odporna na niskie i wysokie temperatury. Z kolei plandeka PCV jest stosunkowo tania, a dodatkowo przeprowadzenie jej montażu jest bardzo szybkie. Jest również szczelna i dobrze znosi trudne warunki atmosferyczne.
Magazyn całoroczny — szybki montaż i wygoda składowania
Hale namiotowe są stosunkowo tanim i co istotne również szybkim sposobem na zwiększenie przestrzeni magazynowej. Można powiedzieć, że są one przeciwieństwem murowanej hali, do której budowy potrzebne będą nam pozwolenia, załatwianie licznych formalności i poniesiemy zdecydowanie większe koszty. Warto więc dokładnie zrewidować swoje potrzeby i oczekiwania i zastanowić się, czy hala plandekowa będzie dla nas wystarczająca z tym co może nam zaoferować.
Namioty wynajem — mobilność
Firmy produkujące hale namiotowe mogą również oferować swoim klientom namioty wynajem. Taka opcja sprawdza się, jeśli potrzebujemy obiektu tymczasowego, np. hali sportowej, która będzie chroniona przed warunkami zewnętrznymi. Namioty z odpowiednimi certyfikatami zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowania i są atrakcyjnym rozwiązaniem nie tylko dla sportu, ale również do organizacji targów i innych przedsięwzięć. Wycena, jeśli chodzi o sprzedaż i wynajem hal namiotowych, jest w pełni indywidualna, zależnie od tego, jakie produkty z oferty zostaną wybrane.
Hale namiotowe dostępne są w wielu wariantach, dzięki czemu są również dopasowane do indywidualnych potrzeb. Namioty, które oferowane są w wersji na wynajem, dostępne są na terenie całego kraju, w atrakcyjnej cenie i różnych rozmiarach. Wyróżnia je również łatwość montażu i demontażu. Nie zajmuje to wiele czasu.
Jakie zastosowanie mają hale namiotowe?
Można je stosować w celach sportowych, do organizacji targów, ale również do przechowywania towarów różnego rodzaju, w tym również do przechowywania zboża, czy sprzętu rolniczego. W wielu sytuacjach okazują się one więc doskonałym rozwiązaniem, z którego można komfortowo korzystać. Możliwość dopasowania do potrzeb klienta sprawia, że każdy otrzymuje taki namiot lub halę, jakie są mu w danym momencie potrzebne. Co istotne w firmach produkcyjnych można również liczyć na profesjonalne doradztwo.