Kariera zawodowego piłkarza wiąże się z szeregiem poświęceń i wieloma godzinami spędzonymi na boisku. Okazuje się jednak, że jest to zawód, w którym zawodnik, przy odpowiednim zaangażowaniu i umiejętnościach, a także dzięki ciężkiej pracy może naprawdę dobrze zarobić. Jeśli chcesz zostać piłkarzem, koniecznie sprawdź, jak to zrobić i na jakie zarobki możesz liczyć. Czy pensja spełni Twoje oczekiwania?
Zarobki piłkarzy to temat, który rodzi sporo kontrowersji. Przede wszystkim chodzi o to, że można tu mówić o naprawdę wysokich kwotach. W wielu przypadkach pensja zawodnika drużyny piłkarskiej wynosi nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Najlepsi z najlepszych, którzy grają w czołowych klubach, tacy jak Messi, Ronaldo, czy Robert Lewandowski mogą zarabiać nawet kilkadziesiąt milionów dolarów rocznie. Kwoty są wręcz ogromne, jednak nie każdy będzie miał takie zarobki. Dowiedz się więc koniecznie jak zostać piłkarzem i, w jakiej lidze i drużynie najlepiej grać, aby inkasować najlepsze wynagrodzenia.
Spis treści
Dowiedz się, ile zarabia piłkarz w Polsce w 2024 roku? Na jakie zarobki mogą liczyć najlepsi zawodnicy?
Zarobki piłkarzy są często poruszanym w sieci tematem. Można znaleźć na ten temat wiele informacji w różnego rodzaju artykułach. Trudno jednoznacznie określić średnie zarobki polskich piłkarzy, gdyż mogą one bardzo różnić się pomiędzy poszczególnymi zawodnikami. Podobnie jest w innych krajach. Należy mieć na uwadze, że w piłce nożnej popularne jest granie w różnych klubach, a więc napastnik czy bramkarz z Polski może dostać szansę grania np. w Bundeslidze, czy włoskim, angielskim albo hiszpańskim klubie. A tam zarobki mogą zdecydowanie różnić się od tych osiąganych w większości Polskich klubów.
Bardzo wiele zależy od doświadczenia i umiejętności samego piłkarza, a także od klubu, dla którego dany zawodnik gra. Najlepiej zarabiającym polskim piłkarzem jest Robert Lewandowski. Jego zarobki to około 22 milionów euro rocznie. W tej dziedzinie z pewnością można bardzo dobrze zarobić, nawet najlepsi prawnicy w kraju często nie zarabiają tyle, co piłkarze.
Piłkarze ekstraklasy zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Najlepiej opłacanym piłkarzem polskiej ekstraklasy jest Artur Jędrzejczyk, który uzyskuje tygodniową pensję w wysokości 45 tysięcy złotych.
Warto również pamiętać, że piłkarze o randze światowej zarabiają jeszcze więcej. Najpopularniejsi zawodnicy, do których zalicza się m.in. Cristiano Ronaldo czy Leo Messi, zarabiają ogromne kwoty sięgające 200 milionów euro rocznie. Tak więc wielu najlepszych piłkarzy w kraju i za granicą zarabia setki tysięcy, a nawet milionów euro. Z pewnością wiele osób chciałoby się znaleźć pośród najlepiej zarabiających piłkarzy. Nie jest to mimo wszystko proste zadanie. Sprawdź więc jak przygotować się do kariery piłkarskiej w kraju i za granicą.
Pensje najlepiej zarabiających piłkarzy — jak zastać dobrym zawodnikiem i osiągać wymarzoną pensję?
Zawodowy piłkarz gra zwykle na określonej pozycji — napastnik, obrońca lub bramkarz. Jest więc co najmniej kilka dróg, którymi można podążyć, planując swoją karierę właśnie w piłce nożnej. Istotne jest, aby decyzję o tym, że będziesz zawodowym piłkarzem, powinno się podjąć jak najwcześniej. Prawda jest tak, że treningi warto rozpocząć w możliwie, jak najmłodszym wieku — po części zależy to więc od Twoich rodziców. Im szybciej rozpoczniesz treningi, tym większa szansa na sukces i zostanie czołowym zawodnikiem w przyszłości. Zdaniem specjalistów, początek kariery zawodowej powinien mieć miejsce nie później niż w 15 roku życia. Mimo to dobrze, jeśli taka osoba zaczyna trenować tę dyscyplinę już w wieku 6-7 lat.
Dla zawodowego piłkarza w Polsce dużym wyróżnieniem i szansą jest możliwość gry w reprezentacji Polski. Jednak konieczne jest wykazanie się doskonałą kondycją fizyczną i umiejętnościami na boisku. Jedynie w taki sposób zawodnik może zostać zauważony pośród innych piłkarzy i powołany do kadry.
A jak dojść do wysokich zarobków, sięgających wielu tysięcy euro tygodniowo? Ogromne znaczenie ma poświęcony czas i determinacja. Konieczne są bowiem codzienne treningi, dbanie o właściwy sposób żywienia, pilnowanie regularnych i stałych godzin snu, wysypianie się, korzystanie z pomocy profesjonalnego trenera.
Nie bez znaczenia jest odpowiednie psychiczne nastawienie na sukces. Łącząc te wszystkie elementy, na pewno go osiągniesz. Uzyskiwanie wysokich zarobków wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, które trzeba ponieść na przestrzeni lat. Przed osiągnięciem wymarzonego sukcesu, będziesz musiał przez wiele lat ciężko pracować i z wielu rzeczy rezygnować.
Zarobki najlepszych piłkarzy można określić mianem horrendalnych kwot. Dojście do takich pieniędzy wydaje się osiągnięciem wręcz niesamowitym. Zdobycie pewnej renomy i poziomu sprawi, że zyskasz możliwość prowadzenia godnego i spokojnego życia.
Ile zarabiają najlepsi bramkarze na świecie? Jakie zarobki osiąga polski bramkarz Wojciech Szczęsny?
Wojciech Szczęsny jest z pewnością obecnie najlepszym znanym polskim bramkarzem, na co dzień gra w klubie Juventus Turyn. Już w 2021 roku, gdy przygotowano ranking najlepiej zarabiających bramkarzy, znalazło się dla niego w nim miejsce. Kontrakty najlepszych zdaniem źródła wynosiły nawet ponad 10 mln euro za sezon. Reprezentant Polski znalazł się w tym zestawieniu już na 5 miejscu z kwotą 6,5 mln euro rocznie. Od tego czasu miało jednak miejsce kilka dużych transferów, które mogły nieco zmienić najwyższe osiągane zarobki w tej dziedzinie.
Jakie są zarobki polskich bramkarzy i bramkarzy w ekstraklasie w 2024?
Wojciech Szczęsny uznawany jest za najlepszego obecnie polskiego bramkarza i jego zarobki są najwyższe. Jednak Łukasz Fabiański, który zakończył swoją grę w reprezentacji, nadal występuje w angielskim klubie West Ham United — w klubie Premier League zarabia on 16 mln złotych rocznie. Więcej polskich bramkarzy możemy oglądać we Włoszech. Grają tam m.in. Bartłomiej Drągowski i Łukasz Skorupski. Obaj zarabiają po 7 mln złotych rocznie. W Bundeslidze gra również Rafał Gikiewicz, zarabiając 3 mln złotych.
Polska ekstraklasa to jednak zupełnie inny pułap zarobków niżeli zagraniczne ligi. Osiągane zarobki są tu zwykle nie w milionach a w setkach tysięcy i nie euro a złotych. Dokładne zarobki zależą od konkretnego klubu i klasy zawodnika. Przykładowo:
- w Legii Warszawa bramki broni Cezary Miszta, który zarabia 139 tysięcy złotych rocznie.
- W Lechu Poznań bramki broni Ukrainiec Artur Rudko a na jego konto wpływa 696 tysięcy złotych rocznie.
- W Pogoni Szczecin bramki broni Chorwat Dante Stipica, zarabiając 947 tysięcy złotych rocznie.
- W Rakowie Częstochowa bramki broni Bośniak Vladan Kovacević, a na jego konto wpływa 696 tysięcy złotych rocznie.
- W Lechii Gdańsk bramki broni Dusan Kuciak, który na kontrakcie ma kwotę 1,2 mln zł rocznie.
- W Jagiellonii Białystok bramki broni Zlatan Alomerović, który zarabia 557 tysięcy złotych rocznie.
Ile zarabiają piłkarze reprezentacji Polski w piłce nożnej — poznaj zarobki Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Milika
Wielu polskich piłkarzy trafia w ostatnich latach do najlepszych europejskich klubów. Ma to również wpływ na wysokość ich pensji. Aby nieco ułatwić porównanie zarobków, wszystkie kwoty podamy w złotówkach. Jak wyglądają zarobki najlepszych polskich piłkarzy?
- Robert Lewandowski, grający w FC Barcelonie napastnik, zgodnie z obecnym kontraktem zarabia on 85 milionów złotych rocznie.
- Piotr Zieliński, grający we włoskim klubie Napoli, rocznie otrzymuje 29 milionów złotych.
- Jan Bednarek, który gra dla występującej w Premier League Aston Villi, otrzymuje 16 milionów złotych rocznie.
- Arkadiusz Milik, grający w Juventusie Turyn, otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 18 mln złotych rocznie.
- Sebastian Szymański, który gra w Feyenoord Rotterdam, otrzymuje pensję w wysokości 10 mln złotych rocznie.
- Krzysztof Piątek gra na włoskiej Salernitany i otrzymuje 23 mln złotych rocznie.
- Kamil Glik, grający we włoskim Benevento jako obrońca otrzymuje 7 mln złotych rocznie.